Search
Close this search box.

Toronto wśród najspokojniejszych miast świata, lecz paradoksalnie też wśród najgłośniejszych

Nowe badanie mające na celu zidentyfikowanie najspokojniejszych miast świata uznało Toronto za jedno z najlepszych ośrodków miejskich dla podróżnych szukających spokojnego odpoczynku — mimo że zostało również zarejestrowane jako jedno z najgłośniejszych miast świata.

Preply, dostawca kursów językowych online, przeanalizował duże miasta na całym świecie na podstawie różnych czynników, w tym ruchu ulicznego, poziomu hałasu i gęstości zaludnienia.

Chociaż mieszkańcy Toronto narzekają na hałas wywołany ruchem ulicznym czy ciągłymi budowami, badanie klasyfikuje Toronto jako 10. najspokojniejsze miasto na świecie, z 4,4 milionami odwiedzających rocznie i średnim czasem spędzonym w korkach wynoszącym 45 minut.

Z gęstością zaludnienia wynoszącą 3000 osób na kilometr kwadratowy, Frankfurt został ogłoszony najspokojniejszych miastem na świecie.

Z drugiej strony Paryż został sklasyfikowany jako najgłośniejsze miasto świata, z gęstością zaludnienia 21 000 osób na kilometr kwadratowy i poziomem hałasu 58,62.

Nowy Jork zajął trzecie miejsce, z gęstością zaludnienia 10 000 mieszkańców na kilometr kwadratowy i z ponad 13 milionami odwiedzających rocznie.

Pomimo zajmowania pozycji jednego z najspokojniejszych miast świata, Toronto plasuje się również jako jedno z najgłośniejszych ośrodków miejskich na świecie, zajmując 19. miejsce na globalnej liście.

Najspokojniejsze miasta świata

  1. Frankfurt, Niemcy
  2. Monachium, Niemcy
  3. Amsterdam, Holandia
  4. Florencja, Włochy
  5. Lizbona, Portugalia
  6. Berlin, Niemcy
  7. Kioto, Japonia
  8. Sydney, Australia
  9. Praga, Czechy
  10. Toronto, Kanada

Najgłośniejsze miasta świata:

  1. Paryż, Francja
  2. Nowy Jork, USA
  3. Hongkong
  4. Londyn, Wielka Brytania
  5. Los Angeles, USA
  6. Barcelona, ​​Hiszpania
  7. São Paulo, Brazylia
  8. Tokio, Japonia
  9. Singapur
  10. Seul, Korea Południowa

Beata Gołembiowska, LJI Reporter

Zobacz również

O autorze

Beata Golembiowska

LJI reporter, is funded by the Government of Canada through the Local Journalism Initiative program